تصفیه فاضلاب کارواش

تصفیه فاضلاب کارواش

کارواش ها یک سیستم سازگار با محیط زیست برای شستشوی وسایل نقلیه هستند. این سرویس ها به طور گسترده در سراسر مناطق شهری یافت می شوند که همیشه تقاضای بالایی نیز دارند. از این رو تعداد آن ها نیز با توجه به گسترش جمعیت شهرنشینی، رو به افزایش است.

برخلاف باور عموم مردم، شستن ماشین در خانه اصلا سازگار با محیط زیست نیست و بلکه بسیار زیان آور است. شستشوی یک خودرو در منازل می تواند تا 440 لیتر آب مصرف کند که به خیابان و در نهایت به آب های سطحی یا به شبکه فاضلاب شهری ختم شود.

مشخصات فاضلاب کارواش و مضرات آن

فاضلاب شستشوی ماشین ها شامل روغن، مواد شوینده (دترجنت ها)، واکس، فلزات سنگین، هیدروکربن ها و دیگر آلاینده ها می باشد که به سیستم فاضلاب یا به محیط زیست تخلیه می شود. این آلاینده ها می توانند زندگی آبزیان را به خطر بیاندازند.

مواد پاک کننده و شوینده از جمله دترجنت های قابل تجزیه، با توجه به ترکیبات شیمیایی چون سورفکتانت ها می توانند برای ماهی ها بسیار مضر باشند. سورفکتانت های موجود در این موادف لایه های خارجی ماهی ها که به عنوان محافظ از باکتری و انگل عمل میکند، از بین می برد. همچنین اجازه می دهند که ترکیبات آلی مانند آفت کش ها به راحتی جذب بدن ماهی ها شوند و در تولید مثل اختلال ایجاد کنند.

تصفیه فاضلاب کارواش

بررسی میزان مصرف و هزینه ها

کارواش ها همواره جزو صنایعی محسوب می شوند که هدر رفت آب زیادی را دارا هستند و همچنین مواد شوینده ی سمی به مقدار زیاد تولید می کنند. این مساله درباره ی خیلی از آن ها صادق نیست.

طبق قانون، این صنعت نیاز به یک سیستم تصفیه فاضلاب کارواش قبل از تخلیه پساب به فاضلاب شهری را داراست. اکثر کارواش ها نیز سعی در استفاده از تجهیزات مناسب به منظور مدیریت منابع آب در راستای سازگاری با محیط زیست دارند.

کارواش هایی که قابلیت صرفه جویی و استفاده مجدد از پساب خروجی و تجهیزات مناسب را دارند، قادر به کاهش هزینه اصلی خود یعنی آب و برق هستند، همچنین در تبلیغات خود می توانند سازگاری با محیط زیست را ذکر نمایند.

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کارواش زیست نگار

  • مقرون به صرفه بودن از نظر قیمت و کارایی و راندمان بالا
  • پیش ساخته و طراحی شده که آماده ی نصب می باشد
  • حمل و نقل و نصب آسان در محل
  • تحویل و نصب در حداقل زمان ممکن
  • بهره برداری آسان و بدون نیاز به نیروی متخصص
  • آموزش بهره برداری بعد از نصب پکیج
  • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کم و مناسب
  • نوین بودن فرآیند و ساخت کامل به صورت بومی
  • سیستمی سازگار با محیط زیست که کارواش را از بقیه کارواش ها متمایز می کند