دستگاه کلرزنی و پکیج کلرزن

اکسیداسیون، اکسیژن خواهی بیوشیمیایی فاضلاب را کاهش می دهد و همچنین ناخالصی ها را سم زدایی می نماید. تصفیه ثانویه، ناخالصی ها را به کربن دی اکسید، آب و لجن تبدیل می کند. اکسیداسیون شیمیایی که معمولاً به روش تزریق کلر است، به منظور ضدعفونی استفاده می شود.

بعد از تصفیه و اکسیداسیون بیواوژیکی، برخی آلاینده های آلی مقاوم و برخی توده های باقی مانده ی دیگر مانند باکتری ها، باید از پساب خروجی حذف شوند. این عمل که ضد عفونی نام دارد، باکتری ها و عوامل بیماری زا میکروبی را با اضافه کردن کلر یا هیپوکلریت کلسیم (کلر جامد- پرکلرین) به فاضلاب، از بین می برد.

کلرزن و دستگاه کلرزنی

در این پکیج علاوه بر مخزن کلر، میکسر و دوزینگ پمپ نیز ارائه می شود. که به راحتی قابل نصب است و همچنین کاربری ساده ای دارد که با ریختن مواد اولیه به مخزن محلول به صورت بهینه به فاضلاب تزریق می شود.

مخزن کلر محل نگهداری و ترکیب محلول مورد نظر است که توسط میکسر با پروانه و شفت استیل، انحلال به صورت یکنواخت انجام می شود. در نهایت محلول توسط دوزینگ پمپ به محل مورد نظر پمپ می شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت فنی مهندسی زیست نگار تماس حاصل نمایید.

در واقع تمام تجهیزات اعم از مخزن، میکسر و دوزینگ پمپ با توجه به نیاز مصرف کننده و دبی پساب موجود توسط تیم مهندسی زیست نگار طراحی می شود و نیاز به تنظیمات خاصی توسط اپراتور نمی باشد.

پس از نصب پکیج کلر زنی زیست نگار، توجه به یک سری دستورالعمل نگهداری حائز اهمیت است:

  • مخزن کلر را با مخلوطی از آب تصفیه شده از شیر و مقدار مشخص کلر پر نگه داشته شود. با توجه به راهنمای داده شده و حجم مخزن نسبت اختلاط معلوم می شود.
  • مخزن به صورت دوره ای باید تمیز شود. اگر مخزن بزرگ است نیاز یه یک شیر تخلیه دارد. باز و بسته کردن شیرها، شستشو و چک کردن تجهیزات باید طبق دستورالعمل انجام شود.
  • برخی دستورالعمل ها برای تمیز نگهداشتن و بهینه کار کردن پمپ ها و قسمت تزریق نیز وجود دارد که حتماً با توجه به پمپ ارائه شده، دفترچه ی راهنما باید مطالعه شود.

کلرزن و دستگاه کلرزنی

مزایای دستگاه کلرزنی

  • حمل و نقل، جابجایی و نصب راحت پکیج؛
  • در صورت خرابی هر قسمت امکان جداسازی و تعمیر آن وجود دارد؛
  • با توجه به نیاز و درخواست ارائه شده، تمام اجزا از پیش مهندسی شده است؛
  • هزینه پایین تأمین مواد اولیه مانند کلر؛
  • کاربری آسان و عدم نیاز به نیروی متخصص.

محصولات مرتبط