پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

با توجه به کمبود آب شرب در دسترس، نیاز مبرمی به تصفیه فاضلاب های خانگی، مخصوصاً در جمعیت های پراکنده و دور از شبکه فاضلاب احساس می شود. به خاطر همین امر، سیستم های تصفیه فاضلاب خانگی با دبی کمتر به صورت پیش ساخته طراحی می شوند که قابلیت حمل و نقل و نصب آسانی دارند.

تفاوت فاضلاب خانگی با فاضلاب های صنعتی و بیمارستانی، به دلیل سادگی در طراحی و نصب، هزینه ی نسبتاً پایینی دارد. به دلیل وجود آلاینده های شیمیایی و فلزات سنگین در فاضلاب صنایع و باکتری ها و عوامل بیماری زای فراوان در فاضلاب بیمارستانی، فرآیند تصفیه در این نوع پکیج کمی پیچیده تر و پر هزینه تر می شود.

فاضلاب، به هر نوع آبی که توسط انسان تحت تأثیر قرار گیرد و کیفیتش تغییر پیدا کند گفته می شود. فاضلاب خانگی شامل خروجی دستشویی، استحمام، شستشوی ظروف و البسه و غیره می شود که شامل کلی فرم ها، BOD و COD می باشد. این نوع فاضلاب که فاضلاب بهداشتی نیز نام دارد، در انواع فاضلاب ها به چشم می خورد و تصفیه ی آن به طور معمول در همه ی طراحی ها در نظر گرفته می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب مورد نظر، چون در محل نصب می شود، احتیاج به لوله کشی و تجهیزات خاصی مانند بقیه ی سیستم های فاضلاب ندارد. خروجی آن نیز به حد مطلوبی تصفیه شده که می توان از آن در محل، برای مصارفی مانند کشاورزی، پرورش ماهی و شستشو استفاده نمود.

در سیستم تصفیه فاضلاب، با توجه به تقاضا و دبی فاضلاب، معمولاً یک سپتیک تانک استفاده می شود که از فرآیند بی هوازی بهره می برد. یکی از نکات مثبت این سیستم، امکان نصب آن در زیر زمین است. و امکان استفاده از فضای روی زمین را می دهد، مخصوصاً برای موقعیت هایی که فضای کاربری محدود است.

در مورد بهره برداری این سیستم تصفیه فاضلاب، باید خاطر نشان کرد که نسبت به سیستم های دیگر کاربری ساده تری دارد و نیروی بهره بردار به راحتی با آموزش هایی که از طرف شرکت زیست نگار می بیند، توانایی بهره برداری سیستم را دارا می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب خانگی و منازل مسکونی

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

  • سبک بودن به منظور حمل و نقل و نصب آسان
  • پیش ساخته و از پیش مهندسی شده، آماده ی نصب
  • بهره برداری آسان و بی نیازی از استخدام افراد متخصص
  • هزینه ی تعمیر و نگهداری پایین به نسبت بقیه تصفیه خانه ها
  • امکان استفاده ی مجدد پساب خروجی برای مصارف گوناگون
  • خروجی مطابق با استاندارد و نیاز کارفرما و رفع خطر موجود برای سلامت انسان و محیط زیست
  • امکان نصب زیر زمینی که از نظر کاربری زمین و بحث پدافند عامل حائز اهمیت می باشد.

محصولات مرتبط