دوره آموزشی طراحی شبکه آبرسانی با نرم افزار Water Gems

دوره آموزشی نرم افزار WATER GEMS برای طراحی شبکه آبرسانی

بعد از نرم افزارهای Loop، EPANET، برنامه ی Water Cad پیشرفته ترین و قدرتمند ترین نرم افزار طراحی شبکه های آبرسانی در قالب برنامه Water GEMS می باشد که توسط شرکت های Haestade و Bently طراحی شده است.

نرم افزارهای منطبق با این نرم افزار

به منظور کاهش و حذف محاسبات و وارد نمودن اطلاعات جغرافیایی به صورت دستی، نرم افزار WaterGems طراحی و ارائه شده است. این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از نرم افزار اطلاعات جغرافیایی ArcGIS که توانایی مهمی در انجام و انتقال نتایج حاصل از محاسبات جغرافیایی است را دارا می باشد.

تمام کارایی برنامه WaterCAD در  برنامه موجود است و علاوه بر آن فناوری محاسبه و گزارش مقدار هزینه های اجرایی و هزینه مصرف انرژی در آن موجود می باشد. همچنین از نرم افزار HAMMER که یکی از برنامه های قدرتمند در امر تحلیل و محاسبه ضربه قوچ می باشد، پشتیبانی می کند.

همچنین شرکت Haestade در همکاری با شرکت های Microsoft، Autodesk و ESRI چندین نرم افزار از جمله ArcGIS، AutoCAD و Microsoft Excel را به خدمت گرفته و به منوهای WaterGems و همچنین رابط گرافیکی این محصولات اضافه شده است که باعث گسترده شدن کارآیی این نرم افزار شده است.

دوره آموزشی نرم افزار WATER GEMS برای طراحی شبکه آبرسانی

چه مهارت هایی پس از دوره آموزشی نرم افزار water gems

دانش آموختگان پس از اتمام این دوره باید قابلیت مدل سازی های هیدرولیکی و همچنین مدل سازی های کیفی آب و انجام تحلیل های مربوط به آن را دارا باشند. از جمله قابلیت های کیفی آب می توان به محاسبه سن آب (Water age) و ردیابی غلظت کلر در طول یک مسیر اشاره کرد.

همچنین گذراندن این دوره باعث قدرت در به کار گیری چند نرم افزار و استفاده ی از خروجی آن ها به منظور کاهش حجم عظیمی از محاسبات و تحلیل ها می باشد و همچنین استفاده از نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی بجای وارد کردن رقوم به صورت دستی برای متقاضیان ممکن می شود.

ثبت نام کارگاه های آموزشی تصفیه آب و تصفیه فاضلاب شرکت فنی مهندسی زیست نگار

تقویم آموزشی:

تقویم آموزشی آموزشگاه تخصصی آب و فاضلاب زیست نگار پائیز ۱۳۹۹

اخبار برخی دوره های برگزار شده

کانال تلگرام آموزشگاه تخصصی آب و فاضلاب شرکت فنی مهندسی زیست نگار @tc_zistnegar