دوره آموزشی: طراحی شبکه جمع آوری فاضلاب با نرم افزار Sewer Gems

Sewer Gems یک نرم افزار قدرتمند برای طراحی و آنالیز شبکه های جمع آوری فاضلاب بر اساس جریان ثقلی، جریان تحت فشار و ایستگاه های پمپاژ می باشد. این نرم افزار بررسی امکان پذیری و قابل اجرا بودن هر مرحله از پروژه با ایجاد مدل و شبیه سازی را آسان کرده و همچنین گزارش لازمه را به صورت پرینت یا پلات ارائه می کند.

این برنامه به دلیل قابلیت منطبق شدن با نرم افزار GIS، امکان ورود اطلاعات مورد نیاز از نقشه را به صورت مستقیم دارد و همچنین به دلیل فضای طراحی خیلی خوب مانند Auto Cad، امکان شکل دهی یک شبکه که حاوی اطلاعات مربوط به لوله ها، پمپ ها، اطلاعات بارگذاری و ورود و نشت فاضلاب و آب به شبکه را فراهم می سازد. برای شبکه های انتقال فاضلاب می توان مقطع دایره ای، تخم مرغی، مستطیلی و سایر مقاطع را در نظر گرفت.

برای محاسبات و آنالیز های عددی مورد نیاز، خود نرم افزر دارای فرمول های مختلفی است که برای حالت های مختلف جریان، قابل استفاده و معتبر می باشد. این حالت های جریان شامل پرش هیدرولیکی، جریان مستغرق و منحنی فروکش سطح آب نیز می شود. همچنین می توان بدون محدودیت، در شبکه لوله های ثقلی و تحت فشار به کار برد.

توانایی کسب شده بعد از گذراندن دوره:

  • توانایی مدل و طراحی شیکه جمع آوری فاضلاب
  • طراحی و آنالیزهای مختلف بر روی شبکه جمع آوری فاضلاب با استفاده از سناریوهای مختلف
  • امکان ارتباط و وارد و صادر نمودن فایل های Auto Cad و GIS
  • امکان تولید گزارش حرفه ای از نتایج شبکه برای ارائه به مشتری یا کارفرما
  • قابلیت ترسیم پلان و پروفیل های شبکه

در پایان این دوره، مخاطبان با بررسی سیستم های مختلف جمع آوری فاضلاب با استفاده از شبیه سازی جریان های مختلف موجود، مقرون به صرفه ترین و بهینه ترین حالت ممکن را قادر به شناسایی و طراحی می باشند.

ثبت نام کارگاه های آموزشی تصفیه آب و تصفیه فاضلاب شرکت فنی مهندسی زیست نگار

تقویم آموزشی:

تقویم آموزشی آموزشگاه تخصصی آب و فاضلاب زیست نگار تابستان ۱۳۹9

اخبار برخی دوره های برگزار شده

کانال تلگرام آموزشگاه تخصصی آب و فاضلاب شرکت فنی مهندسی زیست نگار @tc_zistnegar